GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Lockurna 17308043
*
nr 1730 8043
Dan Leonette
(f. 1941)
Lockurna, Keramik. Stämpelsignerad. Höjd: 13 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 oktober 2025
kl 18:34:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/10 13:40:25
1
300 kr
13/10 18:00:49
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan leonette keramik lockurna stämpelsignerad
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45
*
Dan Leonette
nr 1730 8043
Dan Leonette
(f. 1941)
Lockurna, Keramik. Stämpelsignerad. Höjd: 13 cm
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 oktober 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/10 13:40:25 | 1 | 300 kr |
| 13/10 18:00:49 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan leonette keramik lockurna stämpelsignerad
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45



